Sehrmes.com
Sehrmes Int. cauta sa recruteze persoane cunoscatoare de limbi straine (franceza) pe posturi de
“Consilieri Client” pentru a lucra în Bucuresti în domeniul comunicarii , în relatiei cu clientii pe proiecte de turism, telecom, servicii publice, finante, servicii bancare,retail, etc.

Daca ești cunoscător la un nivel mediu spre avansat de limba Franceza (scris + vorbit), ești perseverent, energic, cu dorința de dezvoltare personală și profesională atunci te așteptăm în echipa noastră!

  • 1

    CANDIDATUL IDEAL:

– viitor student, student sau proaspăt absolvent cu disponibilitate de a lucra direct la sediul companiei din București
– cunoștințe PC la un nivel avansat de utilizare;
– cunoștințe lingvistice de Franceza (scris + vorbit): mediu > avansat;
– abilități avansate de comunicare;
– abilități bune de planificare și organizare;
– atenție distributivă;
– seriozitate și perseverență;
– dinamism și optimism;
– spirit de echipa.

  • 2

    RESPONSABILITĂȚI / BENEFICII:

Responsabilități:

Făcând parte din echipa departamentului comercial principalele misiuni vor fi:
– veți consilia telefonic clienții companiei;
– veți propune clienților companiei soluții adaptate nevoilor lor;
– veți răspunde tuturor cerințelor clienților într-un mod profesionist prin:
                  – înregistrarea cererii clienților prin completarea dosarului acestuia cu datele necesare și introducerea
                    acestora în Sistemul Informatic (SI) al companiei;
                  – analizarea cu atenție cererile clienților și răspunde acestuia după consultarea bazei de date și a
                    Sistemului Informatic;
                  – Transferarea, la cerere si dupa caz, apelurile telefonice către departamentul tehnic sau managerului
                    căruia sunteți subordonat pentru a oferi suportul solicitat;
– veți promova vânzarea produselor și serviciilor complementare;
– veți analiza pe baza informațiilor obținute în timpul apelului telefonic și a celor din SI) profilul clientului și bilanțul de consum al acestuia.
– veți identifica și propune soluții suplimentare conform profilului clientului pe baza informațiilor obținute în timpul apelului telefonic;
– veți onora angajamentele față de clienți prin respectarea termenelor limită;
– veți întocmi rapoarte de activitate care să conțină informații utile (investitii, propuneri comerciale, solicitări privind serviciile de de suport comercial sau de back-office, etc.) inregistrate in SI;
– veți participa la programe de instruire privind dezvoltarea, propunerea de noi soluții, oferte sau proceduri necesare clienților companiei.

Beneficii:

– salariu fix net 2000-2500 Ron/luna;
– prime de performanta de circa 500 RON/luna, după perioada de probă validată;
– angajare – Contract Individual de Munca (Carte de Munca);
– bonuri de masă.

Oferim:

– program de lucru flexibil ;
– sistem motivațional;
– instruire și training;
– posibilitate permanentă de a dobândi noi cunoștințe interculturale;
– posibilități de dezvoltare profesională;
– mediu de lucru plăcut și modern;
– echipă tânără, profesionistă și dinamică;
– șanse de promovare în poziții cheie.

Despre Shermes:

Sehrmes Intellegentia promovează servicii, produse și soluții financiare, creând legături puternice intre România și străinătate.

Nume (necesar)

Email (necesar)

Telefon

Incarcati CV